Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


Fontos szülői feladat: Gyermekeink vakációjának kellemesebbé tétele

Itt a nyár, a gyermekeknek már megkezdődött az iskolai szünidő. A régen várt VAKÁCIÓ! Reményekkel, vágyakkal teli különböző tervek hangzanak el nap, mint nap. Szüleik is szeretnének minél több időt eltölteni gyermekeikkel. Hová, merre menjünk, utazzunk, vagy csak egy közeli csendes helyen kapcsolódjunk ki. Egy bölcs szülő úgy tervezi meg a család nyaralását, hogy majd a munka, vagy az iskola „adósságmentesen”, és örömmel teljesen kezdődhessen.

A vakáció ideje előtt nagy gond, kinél lesz a gyermek? Sőt olyanok is vannak- reméljük kevesebben, - akik szabadságukat is gyermeküktől függetlenül tervezik meg, s nekik inkább befizetnek egy vagy több táborra, csak „nyugtuk legyen végre, már nekik is.” Oly anyák véleményét hallgatom szívesen, kik elmondják: gyermekeik elmennek a nagymamákhoz egy-két hétre, - tovább nem!- mert ők, akkor nyugodtak, ha mellettük vannak.

Kedves Anyukák,Apukák! Itt a szünidő. Lehet, hogy jól tervezetten egymást felváltva veszik ki szabadságukat, mert másképp nem tudják megoldani gyermekük nyári elhelyezését, de ők ennek is nagyon fognak örülni. Igaz, hogy csak hétvégeken lesz együtt a család, de azt is úgy tervezzék, hogy mindenki jól érezze magát. Együtt, mindent egymásért. Nem kell az Anyukának robotgépnek lennie, mert mindenki otthon van, ha gyermekét kicsi korában munkára, - pl. Kérlek, rakd össze a játékaidat, tedd el a ruhádat, seperd fel az udvart, vagy locsold meg a virágokat, légy szíves mosoassál el stb. –segítőkészségre nevelték együtt az Apával.

Így nem lesz teher az együttlét, hanem olyanná teheti a szülő, hogy idősebb napjaikban úgy ők, mint gyermekeik örömmel emlékeznek vissza együtt töltött szabadságokra.

Szükség van a beszélgetésre! A szavak a lélek közlekedési eszközei! Sajnos nagyon ritka az a szülő, főleg Anyuka, aki örömmel arról beszél: „Mikor hazajön a nagy fiam vagy lányom, alig várja, hogy beszélgethessünk, még intim dolgaival is kitárulkozik, s ez nagyon jó. Ezért tudok benne bízni, s nem aggódom feleslegesen mindaddig, míg érzem a kettőnk közötti őszinte kapcsolatot. De ezt látta tőlünk is.” Ez a nagylány nem fogja később mondani: „Soha nem láttam a szüleimet beszélgetni.” A szavak vonzanak, a példák követésre indítanak.

De azt is meg lehet figyelni, hogy igazán az a szülő tud jól beszélgetni gyermekével, akik egymással is- férj-feleség együtt- jól meg tudják beszélni dolgaikat, problémáikat, hiszen e kapcsolatnak kellene a legszorosabbnek lenni a világon. A gyermekeknek is el kellene mondani az anyagi lehetőségeket. Így kicsi korban tanulják meg, hogy vágyaik kielégítése anyagi lehetőségeiktől függ, amit nem érdemes túllépni.

Minden családnak kívánok olyan nyaralást, vakációt gyermekeikkel, hogy örömmel, értelmileg, lelkileg, fizikailag feltöltődve, megerősödve tudjanak hozzáállni feladataikhoz, akár az iskolapad, vagy az iroda, vagy nehéz fizikai munka is az.

Sok szeretettel: Feketéné Bokor Katalin

Fitoterapeuta

Idézetek Egészség minden napra c. könyvemből

www. bokorkatalin.hu *