Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


"ELIXÍR MAGAZIN" OKTÓBERI Útmutató az egészséghez

2001 OKTÓBER 152. szám        

Véget értek a nyaralások, a gyermekek elkezdték az iskolát, a felnőttek pedig visszamentek a munkahelyükre. Vége az utazgatá­soknak, most minden valószínűség szerint pár hónapig a lakóhelyünkön maradunk, és egy kicsit többet törőd­hetünk egészségünkkel. Elgondolkod­hatunk azon, hogy a földet miért hoz­zák Kapcsolatba az állandóság, az anyaság és a termékenység fogalmak­kal. A föld azonban semmihez sem hasonlítható gyógyszer is egyben, ame­lyet külsőleg és belsőleg is szoktak


használni. Hazánkban inkább külsődle­ges felhasználása ismert, összeállítá­sunkban is csak ezzel foglalkozunk.

•   A föld és az agyag egyaránt alkal­mazható gyógyításra, legjobb azonban az agyag. A kórokozók szaporodását csökkenti, elősegíti az egészséges sej­tek szaporodását. Lázcsillapító hatása is számottevő, csökkenti a fájdalmat, nyugtatja az idegeket, és méregtelenítő hatása is van.

•   A pakolást minden betegségnél deréktájra és a hasra helyezzük első­sorban, de tegyünk arra a testrészere is, amely valójában fáj. Alkalmazása előtt szükség esetén konzultáljon orvo­sával!

•  A pakoláshoz használandó földet minimum 60-70 cm mélységből ássuk ki. Mindig ügyeljünk arra, hogy csak „élő" földet vagy agyagot használjunk, amely soha nem volt felmelegítve vagy más anyaggal összekeverve. Az agya­got hagyjuk megszáradni, majd össze­törjük és átszitáljuk. A már átrostált földet áztassuk be (csak tiszta vizet használjunk), keverjük össze. A masszát kb. vajsűrűségűre dolgozzuk el. Csak fa- vagy agyagedényt használjuk. A használt földet dobjuk el, soha ne használjuk fel újra.

•  Ezt a masszát több betegségre is használhatjuk a következő általános fel­helyezési módon: helyezzünk az ágyra egy műanyag lepedőt, majd arra egy pamutlepedőt. Erre terítsünk keresztbe egy kb. 35-40 cm széles, másfél méter hosszú vastagabb pamutanyagot. Erre tegyük a sűrű iszapréteget kb. 2 cm vastagon. A beteget erre a sárrétegre fektetjük, úgy, hogy deréktól lefelé a keresztcsonttól a combig érje a pako­lás. Ezt követően a páciens hasára is felrakjuk a sarat, majd betakarjuk. Fon­tos tudni, hogy az iszappakolást mindig hideg, azaz környezeti hőmérsékletű iszappal végezzük.

 

•  Tegyünk a pakolás után a beteg talpához meleg vizes tömlőt vagy mű­anyag palackot (sohase elektromosát!) nehogy a vérkeringés lelassuljon. Fel­nőtteknek 3-4 órát tanácsos így feküd­nie, súlyosabb betegségek esetén ez az időtartam elérheti a napi hat órát  is.

 

•  Sok súlyos rákbetegem napjait, órá­it könnyítettem meg úgy, hogy a pako­lást óránként cseréltük a fájdalmas test­részen (maximum 6 órán keresztül). Fáj­dalmaik így jelentősen csökkentek, vagy teljesen meg is szűntek. Néhány eset­ben örömteljes javulás is bekövetkezett.

A geoterápia, tehát a földdel való gyógyítás során jusson eszünkbe a Biblia is, ahol Jézus „sarat" tett a vak if­jú szemére. Rá kell ébrednünk arra, hogy Isten mindent megtesz érettünk, de semmit se helyettünk. Rendelkezé­sünkre bocsátotta a napfény, a víz és a föld gyógyító erejét, nekünk csak fel­ismerni és használni kell azt.


 

 

Feketéné Bokor Katalin