Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


ELIXÍR MAGAZIN" AUGUSZTUSI Útmutató az egészséghez

2001. AUGUSZTUS 150. szám     

 A meleg nyárt napokban egész tes­tünket felfrissíthetjük, ha megmár­tózunk egy tó vízében vagy egy úszómedencében, A vízzel való gyógyí­tás, a hidroterápia, különböző típusú für­dőkből áll, melyek amellett, hogy fizikai és lelki megkönnyebbülést szereznek, gyó­gyítják a betegségeket is. A terápia során feloldódik és távozik minden méreganyag a szervezetből, életerővel telik meg az idegrendszer, és regenerálódik az egész test. A felfrissülés öröme mellett használ­juk ki otthonunkban is a víz csodálatos megtisztító erejét!

 

1.   A nyugtató, gyulladásgátló és vér­képzést fokozó hatású hideg törzsfürdőhöz töltsük meg a ká­dat hideg vízzel úgy, hogy ülőhelyzetben a köldökig érjen. Fokozható a gyógyhatás, ha lábunkat a fürdőzés során jó meleg vízbe helyezzük, hátunkra pedig meleg ruhát terítünk. A 20-30 perces keze­lés alatt a beteg egy puha pamutkendővel finoman törölje át az alsó hastájékot jobb­ra és balra, majd visszafelé. A fürdőzés után öltözzünk fel rétegesen, testünket pedig takarjuk be jó meleg, puha pléddel.

 2. A váltófürdő vérpezsdítő hatású, és azoknak előnyös, akiknek hide­gek a végtagjai, vagy rossz a vér­keringésük. Készítsünk teát réti szénából, csalánból és zsályából. A főzet felét tart­suk melegen, és öntsük egy edénybe, a megmaradt mennyiséget hűtsük le, és helyezzük egy másik edénybe. Lábunkat tegyük a meleg vízbe 4 percig, majd tart­suk 1 percen keresztül a hideg vizet tartalmazó edényben. Ezt a műveletet is­mételjük négyszer, és utána kenjük be a lábunkat testápolóval.

 3. A meleg ülőfürdőhöz réti széná­ból, kamillából, macskagyökérfű­ből, kukoricabajuszból, bazsali­komból vagy citromfűből főzzünk teát, és tartsuk olyan magas hőmérsékleten, amit kellemesnek találunk. Lábunkat is helyez­zük meleg vízbe, s a hideg törzsfürdőhöz hasonlóan puha törlőkendővel mossuk át a hasunk alsó részét. Hátunkat a fürdő­zés alatt tartsuk melegen, 10-15 perc elteltével vegyünk hideg zuhanyt, majd töröljük szárazra a testünket. Főleg a nemi szervek betegségeire tanácsolt.

 4. Egy közepes méretű törölközőre lesz szükségünk a hideg vizes ledörzsöléshez. Tanácsolt mozgás­képtelen betegek vagy legyengült idősek vérkeringésére, alvás elősegítésére. Márt­suk a vízbe, majd hajtogassuk több részre a törölközőt. A bedörzsölést kezdjük a jobb vállunknál, haladjunk lefelé, végig a jobb lábunkon, majd a bal oldalon ugyanígy. Vizezzük és hajtogassuk át újra a törölközőt, majd dörzsöljük le mellkasun­kat, valamint hasunkat, illetve lábunk belső részét. Miután befejeztük, ismét hajtsunk a törölközőn, és nyaktól lefelé először a jobb karunkat és lábunkat dörzsöljük át, majd végezzük el ugyanezt a bal oldalon is. A fürdő után ruha nélkül bújjunk ágyba, és takarózzunk be, hogy testünk minél hama­rabb felmelegedjen.

 5. A mindennapos fürdőzéshez hason­ló módon, 10-15 percig tart a teljes fürdő meleg vízzel.Mivel a hang­súlyt itt a gyógyításra, és nem a tisztálko­dásra helyezzük, keverjünk gyógyfüvekből készült főzetet a nem túl meleg fürdővízhez, majd merüljünk bele egész testünkkel!

 6. Kádban állva végezzük a skótzu­hanyt, ami javítja a vérkeringést, és idegnyugtató hatású. Különösen ajánlott érelmeszesedésben, érszűkületben, valamint Parkinson- kórban szenvedőknek. Meleg vizes zuhannyal, a jobb lábfejtől indul­va, jussunk el a bal lábfejig, az alhas érinté­sével. Ezután vezessük fel a zuhanyt a jobb karra, s csak ezt követően érjük el a szív tájékát. Végezzük el ugyanezt a mozdulat­sort hideg vizes zuhannyal is, és érezzük, ahogy testünk egyre frissebbé, egyre egész­ségesebbé válik!

 

A fürdők bármelyike után éhséget érezhetünk, mert a víz nemcsak eltávolítja a tisztátlanságot, a felhalmozódott salak­anyagot a testünkből, hanem gyógyítólag is hat az egész szervezetre. Alkalmazzuk a fürdőket rendszeresen, évszaktól füg­getlenül, s hagyjuk, hogy a víz egész lé­nyünket felpezsdítse!

Ezt kívánja Önöknek:
Feketéné Bokor Katalin