Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


"ELIXÍR MAGAZIN" MÁRCIUSI Útmutató az egészséghez

2001 MÁRCIUS 145. szám        

        Március... a tavasz első hónapja. Már láthatunk virágokat, zöl­dülő mezőket, több a napsü­tés... és talán jobb a kedvünk is. Az ébre­dező természet egyrészt lelki felüdülést okoz, másrészt megajándékoz bennün­ket mindazokkal, amelyek segítségével az ilyenkor jelentkező tavaszi fáradtság megelőzhető, illetve csökkenthető.

 

      • A kis ládákba vetett árpa- és búza­magok kellő ápolás mellett már megnőt­tek akkorára, hogy magunk is varázsol­hatunk „zöld mezőket" a lakásunkba. Apróra vágva ezeket, kitűnő salátákat készíthetünk belőlük. Kicentrifugálva, zöldléként fogyasztva remek immun­rendszer-erősítőt kapunk.

 

     • Tavaszi fáradtságunk egyik oka a vashiány, amin segít egy nagyon régi népi gyógymód: este egy almába szúrjunk bele kb. 12 olyan hosszú vasszöget, hogy átérje az almát. Ezeket következő este szedjünk ki, és fogyasszuk el a gyümöl­csöt. A kivett szögeket szúrjuk bele egy másik almába, és ismételjük ugyanezt.

 

        • Napi egy tányér zsenge csalánsalá­ta segít elűzni a fáradtságot. Mossuk meg a leveleket, tegyünk rá sót, olajat és citromlevet, és keverjük össze. 15 perc múlva már ehető.

 

      • Télen általában nehezebb ételeket fo­gyasztunk, aminek ilyentájt mutatkozik meg kedvezőtlen ha­tása. Megterhelt szervezetünk erősítésére kitűnő a gyermekláncfű kicentrifugált leve, teája és friss salátája is. Mindezek aktiválják a salaklerakódások, a zsír, az alkohol, a nikotin és a környezetünkből származó egyéb mérgek által legyengített veséket.

 

       • A friss medve-, vörös- és fokhagyma másnaponta fogyasztva segíti a vérkeringé­sünket, erősíti szívünket, és részt vesz a salaktalanításban is.

 

      • A kígyóuborka kicentrifugált levé­nek fogyasztása ebéd előtt fél órával min­denkinek, de a cukorbetegeknek kifeje­zetten ajánlott.

 

       • A kerekrepkény teája jót tesz meg­fáradt szívünknek. A szűrőben maradt le­veleit ruhába téve és homlokunkra, fülünkre helyezve, csökkenthetjük vérnyo­másunkat.

 

      • Zöldségekből készíthetünk pitéket is a következő módon: öntsünk kb. másfél ujjnyi vizet egy kisebb tepsibe, és tegyünk bele 15 dkg zabpelyhet, 15 dkg kukorica­darát, sót, 2 nagyobb fej szeletelt vörös­hagymát, 5 cikkely fokhagymát, másfél dl olajat és közepes méretűre szeletelt zöld­ségeket. Jól keverjük össze, és forró sütő­ben süssük meg. Tetejére díszítésül piros paprikakarikákat szeletelhetünk..

 

     • A tavaszi fáradtság kitűnő külsőleg alkalmazott ellenszere a következő für­dő: főzzünk darált búzából jó sűrű teát, és ebből 2 liternyit öntsünk a fürdővízhez.

 

      „Tárjuk ki szívünket az ég felé - s bol­dogok leszünk" - írtam múlt havi cikkem­ben. A szívnek állandóan szüksége van a friss levegőre. Az ima a lélek lélegzetvé­tele, a lelki erő titka - hallottam a szü­leimtől. Ma is ez ad erőt ahhoz, hogy segítségére lehessek másoknak a gyógyu­lásban.

 

 

Feketéné Bokor  Katalin